Tulokset

 

Varkaus Puolikas 5.5.2018


Tulokset:
 
Puolimaraton Miehet  60   
    
1  Pekka Väisänen   Rauhalahti Road Runners  01:39:47
2  Harri Koponen   Kuvansin Kuohu    01:47:07
3  Tenho Isola    Rauhalahti Road  Runners 01:51:29
4  Teemu Salervo   Rypysuon Ryhti    01:59:29

 

Puolimaraton Miehet 50   
   
1  Jari Simanainen   Joensuu      01:28:27
2  Timo Kolkkava   Vaajakoski     01:33:27
3  Reino Pitkänen   Rauhalahti Road Runners  01:37:59
4  Pekka Reijonen   Tunnilan lento    01:41:12
5  Eero Karhula   Mikkelin Kilpa-Veikot  01:45:26
6  Jouko Pekkonen          01:47:03
7  Juha Pihlman   KarUTri      01:49:45
8  Pekka Järvenpää   Varkauden Juoksukoulu  01:54:59

 

Puolimaraton Miehet 40   
   
1  Timo Kokkonen   Rauhalahti Road Runners  01:21:10
2  Rauno Lassila   Rauhalahti Road Runners  01:24:21
3  Veli-Pekka Ronkainen Rauhalahti Road Runners  01:26:05
4  Sami Kokkonen   Lapinlahden Veto   01:35:11
5  Pekka Nykänen          01:53:07

 

Puolimaraton Miehet Kilpa   
   
1  Sami Karejoki   Mikkeli      01:20:35
2  Jaakko Koponen          01:47:53
3  Marko Eskola   Artic Team Oy-1971   02:10:53

Puolimaraton Miehet Kunto   
   
1  Miika Lehtoviita  Joroisten Urheilijat  01:30:35
2  Mikko Auvinen   Varkauden Juoksukoulu  01:34:56
3  Olli Mäkinen   Saloisten Reipas   01:42:10
4  Elias Kurki    Savonlinna     01:46:22
5  Kalle-Antti Mikkonen Reckless Race    01:47:38
6  Jaakko Palkispää  Joroisten Sporttiklubi  01:54:48
7  Mika Norrman   Leppävirta     01:57:53
8  Jari Pylvänäinen         01:57:57
9  Vesa Korhonen   Juva      01:58:51
10  Marko Kokkonen   Helsinki     02:01:26
11  Julian Lin           02:05:59
12  Tuomas Louhela          02:14:45

 

Hurushölkkä 10,5km Miehet Kickbike   
   
1  Timo Haikarainen  Naapurin oudot ukot - Nou 00:34:04

 

Hurushölkkä 10,5km Miehet Kilpa   
   
1  Harri Parkkonen   Rauhalahti Road Runners  00:37:10
2  Timo Lehtola   Rauhalahti Road Runners  00:38:37
3  Juha Hytönen   Varkauden Kenttä-Veikot  00:40:11
4  Juuso Heiskanen   Puijon hiihtoseura   00:41:48
5  Ari Surkka    Vaajakosken Kuohu   00:42:50
6  Tapio Tikkanen   Varkauden Kenttä-Veikot  00:43:40

 

Hurushölkkä 10,5km Miehet Kunto   
   
1  Jouni Karppi   RRR       00:42:01
2  Timo Immonen   Joroisten Urheilijat  00:42:46
3  Jarkko Pakarinen  Joroisten sporttiklubi  00:42:56
4  Heikki Puurtinen  Savonlinnan Jyry   00:43:01
5  Ossi Sippu    JoU       00:43:05
6  Heikki Turunen   Leppävirran Viri   00:44:06
7  Janne Hämäläinen  Joroisten Sporttiklubi  00:45:01
8  Taneli Turunen   Joroisten Urheilijat  00:46:14
9  Marko Luostarinen  Joroisten Sporttiklubi  00:47:39
10  Antti Kosunen          00:49:49
11  Martti Semi    Leppävirran Urheilijat  00:50:10
12  Kai Kräkin    Varkaus      00:50:29
13  Jaakko Ikonen   LakiMajakka Oy    00:54:47
14  Jani Nikkanen   Varkaus      01:05:01
15  Antti Seppänen   Hähä      01:15:31
16  Ari Kankkunen   Hähä      01:15:31
17  Kaino Kalervo Kähkönen Pieksämäki      01:20:53


Puolimaraton Naiset 60   
   
1  Elina Mykkänen   Rauhalahti Road Runners  01:57:40
2  Seija Järvisalo          02:06:40
3  Rebekka Rautiainen  Joensuun Kataja    02:10:27

Puolimaraton Naiset 50   
   
1  Elli Översti   Kalajoen junkkarit   01:40:04
2  Tuija Mähönen          01:55:05

 

Puolimaraton Naiset 40   
   
1  Satu Hyytiäinen   Ultra Sisu     01:38:43
2  Niina Valtonen   Siilinjärvi     01:44:58
3  Heidi Huusko          01:48:14
4  Kirsi Tuhkanen   Kuopio      02:08:33
5  Auli Jääskeläinen  KPK 24/7     02:15:58

Puolimaraton Naiset Kilpa   

1  Petra Kilpeläinen         01:29:00
2  Ida Laitinen   Virtasalmen Ueheilijat ry 01:33:39
3  Elina Pääkkönen   Rauhalahti Road Runners  01:39:13
4  Pinja Kilpeläinen         01:47:31

 

Puolimaraton Naiset Kunto   
   
1  Hanna Torvinen          01:54:27
2  Saila Tolvanen          02:09:06

Hurushölkkä 10,5km Naiset Kilpa   
   
1  Riikka Kilpeläinen  Varkauden Kenttä-Veikot  00:43:18
2  Reetta Nenonen   Leppävirran Viri   00:45:13
3  Kati Korhonen   Joroisten Urheilijat  00:45:48
4  Saara Kokkonen   Helsinki     01:03:41
5  Merja Korhonen          01:18:12

 

Hurushölkkä 10,5km Naiset Kunto   
   
1 Salla Riikonen    Leppävirran Viri   00:49:03
2 Minna Kortelainen   Varkauden Kenttä-Veikot  00:50:20
3 Mirja Lappalainen   Hammaslahti     00:50:43
4 Johanna Paasonen   Varkaus      00:51:15
5 Tiina Ukkonen    RRR       00:53:32
6 Katariina Räsänen   Joensuu      00:55:11
7 Marjatta Räsänen   Rauhalahti Road Runners  00:59:40
8 Nina Lindén     Nammo Lapua Oy    01:00:27
9 Helena Pesonen           01:03:03
10 Maria Silvennoinen          01:05:43
11 Susanna Kauppinen   Lapinlahti     01:05:49
12 Arja Pietikäinen   Varkauden Juoksukoulu  01:07:00
13 Anneli Kolehmainen   Forssan Salama    01:11:10
14 Anna Mari Venäläinen         01:21:06

 

Hurushölkkä 10,5km Naiset joukkue   

1 Saila Oksman, Henna Voutilainen, Anne Räsänen Paikallaan polkijat 04:00:33
 

 

 

 

 

 

 

Tulokset Varkaus Puolikas 10.6.2017

 
Puolimaraton Miehet  60
 
1  Juhani Kärkkäinen  Polvijärven Vauhti    01.45.32
2  Timo Vartiainen           01.46.22
3  Harri Koponen   Kuvansin Kuohu     01.49.27
4  Tenho Isola Rauhalahti  Road  Runners     01.54.32
5  Olavi Kortelainen  Siilin Latu      01.55.07
6  Olavi Veltheim           02.30.06
7  Kari Väli-Tainio          02.44.58
  
Puolimaraton Miehet 50     
    
1  Markku Haaranen   Jyväskylä      01.32.27
2  Eero Karhula   Mikkelin Kilpa-Veikot   01.45.29
3  Risto Taskinen   Rauhanlahti Road Runners  01.51.36
4  Jari Heikkinen   Tieto-Jarkka Oy     02.03.12
5  Tatu Ruoho            02.06.55
  
Puolimaraton Miehet 40     
    
1  Jouni Miettinen   Kuntokonnat      01.27.06
2  Petri Hyttinen   Rauhalahti Road Runners   01.35.03
3  Ari Kuvaja    Varkkv       01.36.06
4  Pekka Reijonen   Tunnilan lento     01.42.54
  
Puolimaraton Miehet Kilpa     
    
1  Pauli Niemi    Tampere       01.24.48
2  Olli Jäntti    Saaristokaupunki Sport   01.25.34
3  Juuso Heiskanen   Puijon hiihtoseura    01.37.08
4  Tero Lemmetty   Karttula Urheilijat    01.37.52
5  Matti Määttänen           01.38.27
 
Puolimaraton Miehet Kunto           
           
1    Jarkko Pakarinen            Joroisten Sporttiklubi                    01.30.54
2    Jarkko Juvonen                Toivala                            01.31.28
3    Timo Immonen                Joroisten Urheilijat                    01.31.43
4    Miika Lehtoviita            kotivuorisport.fi                    01.35.05
5    Riku Kotro                                            01.35.24
6    Olli Tolonen                                            01.44.08
7    Henrik Olin                Karakallion Dynamo                    01.45.54
8    Mikko Viholainen                                        01.49.54
9    Sami Kokki                                            01.52.21
10    Marko Luostarinen            Joroisten Sporttiklubi                    01.52.51
11    Jaakko Koponen                                            01.58.09
12    Jani Hämäläinen                                            01.58.12
13    Lasse Huuskonen                                            01.59.31
14    Jaakko Palkispää                                        02.01.13
15    Jani Kolari    Kangasniemi                                    02.01.53
16    Marko Kokkonen    Helsinki                                    02.05.21
17    Sami Korhonen    Samin liikunta-ja elämyspalvelu                            02.06.17
18    Tommi Aulfors                                            02.06.49
19    Aki  Pärnänen    Varkauden Juoksukoulu                                02.06.59
20    Teemu Mustonen                                            02.13.37
21    Marko Eskola    Rauhalahti Road Runners                                02.14.03
22    Pyry Nissinen    Samin liikunta-ja elämyspalvelu                            02.18.06
  
Hurushölkkä Miehet Kickbike     
    
1  Kai Immonen    Team Kainpo      00.21.16
2  Markku Levänen   Savon Dynamo, Varkaus   00.21.48
3  Patrik Köchen   Suonenjoki      00.23.46
4  Timo Haikarainen          00.33.16
 
Hurushölkkä Miehet Kilpa  
 
1  Tommi Myyryläinen  Savonlinna      00.40.08
2  Ari Surkka    Vaajakosken Kuohu    00.42.05
3  Iiro Surkka    Jyväskylän Kenttäurheilijat  00.42.27
4  Martti Semi    Leppävirran Urheilijat   00.51.12
 
Hurushölkkä Miehet Kunto    
   
1  Janne Räsänen   Rauhalahti Road Runners   00.41.35
2  Ari Kinnunen   Savonlinna      00.43.16
3  Kai Kräkin    Varkaus       00.50.48
4  Jukka Pieviläinen  Kuopio       00.52.19
5  Mikko Makkonen           01.04.03
6  Antti Seppänen           01.07.56
7  Kaino Kalervo Kähkönen Pieksämäki      01.19.30
8  Ari Kankkunen           01.26.54
9  Toni Myllys            01.27.08
 
Puolimaraton Naiset 60    
   
1  Marjatta Räsänen  Rauhalahti Road Runners   02.02.34
2  Ritva Suhonen   Rantasalmi      02.03.45
3  Leena Jukarainen  LahtiSport 35+     02.07.01
4  Seija  Järvisalo  Varkauden Juoksukoulu   02.07.16
5  Rebekka Rautiainen  Joensuun Kataja     02.17.58
6  Irja Sokka            02.44.57
 
Puolimaraton Naiset 50    
   
1 Tiina Lundberg            01.55.54
2 Marja-Liisa Veltheim          02.30.06
 
Puolimaraton Naiset 40    
   
1  Soile Leppänen   Ilomantsi      01.51.36
2  Tuija Mähönen           01.59.07
3  Minna Iivanainen  Leppävirran Viri    02.17.27
 
Puolimaraton Naiset Kilpa    
   
1  Maarit Toivanen   Joensuun Kataja     01.32.48
2  Jonna Tiusanen   Mikkeli       01.33.05
3  Jenni Koho    Vieremän Koitto     01.33.47
4  Ida Laitinen   Virtasalmen Urheilijat ry  01.34.33
5  Anna Toljamo   Haukivuoren kisailijat   01.38.23
6  Tuula Junttila           02.10.46
 
Puolimaraton Naiset Kunto   
  
1  Kati Korhonen   Samin liikunta-ja elämyspalvelu 01.41.33
2  Sari Janhunen           01.47.19
3  Johanna Juutilainen          01.52.58
4  Sonja Valtonen   Samin liikunta-ja elämyspalvelu 02.06.17
5  Saila Konttinen Heinävesi        02.14.32
6  Merja Korkalainen  M-Erikoiskaluste Oy    02.19.08
7  Sini Loponen   Team Kiljuva Kirahvi   02.20.02
8  Suvi Brunou    Samin liikunta-ja elämyspalvelu 02.29.31
9  Nina Soininen   Varkauden Juoksukoulu   02.29.36
10  Paula Niskanen           02.35.22
11  Katja Lyytikäinen          02.36.00
 
Hurushölkkä Naiset Kickbike   
  
1 Kirsi Immonen    Team Kainpo      00.25.14
2 Raisa Heiskanen    Leppävirta      00.27.51
Hurushölkkä Naiset Kilpa   
  
1  Maria Miettinen   Kuopio       00.46.25
2  Elli Hiltunen   Varkauden Kenttä-Veikot   00.47.15
3  Sonja Ilomäki   Jyväskylän Kenttäurheilijat  00.47.41
 
Hurushölkkä Naiset Kunto   
  
1  Minna Kortelainen  Joroisten Sporttiklubi   00.52.12
2  Mirja Lappalainen  Hammaslahti      00.55.13
3  Merja Valkonen   Team Valkonen     00.55.29
4  Taina Kolari   Joroisten Sporttiklubi   00.59.19
5  Marjukka Kokkonen  Helsinki      01.04.05
6  Johanna Kokkonen  Helsinki      01.04.06
7  Susanna Kokki           01.09.03
8  Tanja  Kauhanen   Varkauden Juoksukoulu   01.11.10
9  Sanna Hietalahti-Husu Varkauden Juoksukoulu   01.21.08
 
Puolimaratonilta hurushölkkään  
  
1  Susanne Steffen           01.00.05
2  Pauliina Valkovirta          01.02.02
3  Leena Marttila           01.11.17
4  Milja Leinonen Varkauden Juoksukoulu     01.18.34
5  Heli Kyhyräinen Team Kiljuva Kirahvi     01.21.09
 

 

 

Tulokset 11.6.2016
  
 

Puolimaraton Miehet  60   
   
1 Mauno Vehviläinen Vaajakosken Kuohu  01:35:45
2 Pekka Väisänen  Rauhalahti Road Runners  01:40:19
3 Harri Koponen  Kuvansin Kuohu   01:42:00
4 Markku Laurikainen LUM    01:52:27

Puolimaraton Miehet 50   
   
1 Lauri Friari  Mikkelin Kilpa-Veikot  01:18:37
2 Kari Lehkonen  Mikkelin Kilpa-Veikot  01:22:18
3 Pentti Eronen  Juuan Jänne   01:26:34
4 Ismo Kotijärvi  Leppävirran Urheilijat  01:27:14
5 Toivo Pelkonen  Polvijärven Vauhti  01:35:36
6 Petteri Lilja      01:36:09
7 Eero Karhula  Mikkelin Kilpa-Veikot  01:41:16
8 Jaakko Palkispää Joroisten Sporttiklubi  01:49:40
9 Tatu Ruoho  Soisalo-opisto   02:04:08

Puolimaraton Miehet 40   
   
1 Jouni Miettinen  Kuntokonnat Varkaus  01:24:15
2 Tuomo Hirvonen  Suonenjoki   01:24:57
3 Pasi Turunen  Joensuu    01:27:56
4 Pasi Putkonen  Mikkeli    01:29:36
5 Reima Härkönen  Savonlinnan Taidelukio  01:34:23
6 Pekka Reijonen  Tunnilan lento   01:36:29
7 Jouni Huovinen  Sakky    01:41:00
8 Sami Kokki  Varkaus    01:49:40


Puolimaraton Miehet Kilpa   
   
1 Olli Hiltunen  Varkauden Kenttä Veikot  01:16:12
2 Antti Juvonen  Heinäveden yleisurheilijat 01:39:43
3 Tero Lemmetty  Karttulan urheilijat  01:39:45
4 Veli Damski  Varkauden Kenttä Veikot  01:56:24

Puolimaraton Miehet Kunto   
   
1 Jouni Karppi  Rauhalahti Road Runners  01:25:41
2 Riku Kotro  Savonlinna   01:34:59
3 Olli Tolonen  Jyväskylä   01:38:14
4 Sami  Korhonen  Energy Fitness Club Varkaus 01:47:58
5 Jukka Kuosmanen  Lumi Dental   01:48:03
6 Markus Kukko  Eurajoki   01:48:16
7 Tero Hartikainen Varkauden Juoksukoulu  01:48:57
8 Tuomas Perälä  LUM    01:50:24
9 Aki Pärnänen  Varkauden Juoksukoulu  01:57:05
10 Eetu Putkinen  Energy Fitness Club Varkaus 01:59:26
11 Marko Lapp  Vantaa    01:59:56
12 Marko Kokkonen  Helsinki   02:01:34
13 Juuso Kokkonen  Helsinki   02:09:29
14 Juho Koskinen      02:10:51
15 Ville Kekki  Energy Fitness Club Varkaus 02:16:00
16 Marko  Eskola  Lumi Dental   02:19:02
17 Herkko Pirkkalainen     02:24:18
18 Petri Nissinen  Energy Fitness Club Varkaus 02:33:34

Hurushölkkä Miehet Kilpa   
   
1 Eerik Jauhiainen Iisalmen Visa   00:39:25
2 Ari  Surkka  VaajakoskenKuohu  00:41:54
3 Iiro Surkka  Jyväskylän Kenttäurheilijat 00:42:21
4 Juuso Kolari  Varkauden Kenttä-Veikot  00:43:29

Hurushölkkä Miehet Kunto   
   
1 Juha Hytönen  Varkauden Kenttä-Veikot  00:40:39
2 Heikki Puurtinen Savonlinna Jyry   00:42:34
3 Timo Immonen  Joroisten Urheilijat  00:42:41
4 Markku Savolainen Varkaus    00:42:49
5 Sami Liinalampi  Espoo    00:44:51
6 Mikko Parkkinen  Savonlinna   00:46:56
7 Martti Semi  Leppävirran Urheilijat  00:49:03
8 Jukka Pieviläinen Kuopio    00:51:43
9 Jani Nikkanen      00:57:18
10 Juuso Sutinen      00:57:52
11 Heikki Ranta      01:06:17
12 Kaino Kalervo Kähkönen Pieksämäki   01:16:34

Hurushölkkä Miehet Kickbike   
   
1 Kai Immonen  Kainpo    00:22:40
2 Petri Antikainen KPK 24/7   00:28:13

Puolimaraton Naiset 60   
   
1 Seija Järvisalo      02:04:26
2 Repekka Rautiainen Joensuun Kataja   02:07:03

Puolimaraton Naiset 50   
   
1 Marjaana Pohjolainen Rauhalahti Road Runners  01:44:52
2 Ritva Suhonen  Rantasalmi   01:54:38
3 Marjukka Ruponen     02:01:31

Puolimaraton Naiset 40   
   
1 Heidi Huusko      01:42:44
2 Tuija  Mähönen  Iisalmen Visa   01:47:00
3 Hua Hua Kuosmanen-Qiu  Lumi Dental   01:51:17
4 Saara Damski  Varkauden Juoksukoulu  02:30:20

Puolimaraton Naiset Kilpa   
   
1 Matleena Ahtiainen Joutsenon Kullervo  01:24:52
2 Ida Laitinen  Virtasalmen Urheilijat  01:36:21
3 Maria Maunumaa  Joensuun Kataja   01:59:35
4 Roosamari Hämäläinen Energy Fitness Club Varkaus 02:33:33


Puolimaraton Naiset Kunto   
   
1 Jonna Tiusanen      01:45:16
2 Johanna Juutilainen     01:45:25
3 Henna Immonen  Energy Fitness Club Varkaus 01:48:37
4 Kati Korhonen  Energy Fitness Club Varkaus 01:49:30
5 Marjo Laiho      01:52:20
6 Johanna Ukkonen LUM     01:52:52
7 Mirva Kuusela-Karttunen Lapinlahti   01:53:35
8 Anna Martikainen Varkauden Kenttä-Veikot  01:54:02
9 Anniina Rytkönen     01:55:08
10 Eveliina Rytkönen     01:55:08
11 Annika Juvonen      01:55:22
12 Jenna Juutilainen     02:03:06
13 Saila Konttinen  Heinävesi   02:04:02
14 Teija Ihalainen      02:04:21
15 Hertta Karppola      02:06:41
16 Maaret Pulliainen     02:09:05
17 Salla Ulvi-Altio     02:09:05
18 Maria Hänninen      02:23:34

Hurushölkkä Naiset Kilpa   
   
1 Maarit Toivanen  Savonlinna   00:44:21
2 Tuula Vesalainen Helsinki Triathlon  00:45:23
3 Senni Virransola Rauhalahti Road Runners  00:46:23
4 Elli Hiltunen  Varkauden Kenttä Veikot  00:48:11
5 Siiri Virransola Rauhalahti Road Runners  00:49:46
6 Päivi Laiho      00:50:54
7 Greta Malkki  Leppävirran Urheilijat  00:54:20

Hurushölkkä Naiset Kunto   
   
1 Mirja Lappalainen Hammaslahti   00:51:13
2 Merja Valkonen  Team Valkonen   00:51:59
3 Katja Papinniemi     00:58:36
4 Aulikki Jääskeläinen Leppävirta   01:03:11
5 Susanna Kokki  Varkauden Juoksukoulu  01:09:20
6 Siiri Kolari  Energy Fitness Club Varkaus 01:11:22
7 Marita Rundelin  Varkauden Juoksukoulu  01:11:32
8 Hanna-Riikka Laitinen     01:11:46
9 Titta Savolainen     01:20:38
10 Leena Vuorinen  Lammi    01:20:38
11 Kaisa Korhonen  Juva    01:25:27
12 Iina Harjamäki  VHUS/Team Harjamäki  01:27:04

Hurushölkkä Naiset Kickbike   
   
1 Nina Honka  Savon Dynamo ry / Kickbike 00:27:43

 

 Tulokset 6.6.2015

 

Hurushölkkä Miehet Kickbike
1) Kai Immonen, Team Kainpo, 22.01,  2) Markku Levänen, Savon Dynamo, Varkaus, 22.25,  3) Mika Jääskeläinen, Kainpo, 23.06,  4) Matti Pesälä, Kortelan Ryhti Rauma, 26.14,  5) Kaapo Levänen, Savon Dynamo, Varkaus, 32.36, .
Hurushölkkä Naiset Kickbike
1) Kirsi Käynty, Team Kainpo, 26.00,  2) Auli  Suomalainen, Multia, 30.55,  3) Piia Marin, Itä-Suomen Sahatyöläisten kilta, 31.20, .
Hurushölkkä Miehet Kilpa
1) Risto Mägi, Untamon Urheilu, 37.04,  2) Juuso Jänkälä, , 38.02,  3) Lauri-Aleksi Laitinen, Maavesi, 38.37,  4) Eerik Jauhiainen, Iisalmen Visa, 39.10,  5) Jesse Miettinen, Karttulan Urheilijat, 39.48,  6) Tapio Tikkanen, Varkauden Kenttä-Veikot, 41.45,  7) Ari Surkka, Vaajakosken Kuohu, 42.36,  8) Iiro Surkka, Jyväskylän Kenttäurheilijat, 43.13,  9) Ari Kuvaja, Efora Oy, 44.50,  10) Viljami Miettinen, Siilinjärven Ponnistus, 49.37,  11) Tomi Lyytikäinen, Siilinjärven Ponnistus, 53.05, .
Hurushölkkä Miehet Kunto
1) Heikki Puurtinen, Savonlinnan Jyry, 41.43,  2) Timo Lehtola, kuopio, 42.14,  3) Markku Savolainen, , 42.19,  4) Harri Parkkonen, KNMKY, 43.03,  5) Ossi Sippu, Kuntokonnat, 45.20,  6) Mikko Parkkinen, Savonlinna, 47.15,  7) Martti Semi, Leppävirran Urheilijat, 49.52,  8) Jani Nikkanen, , 50.43,  9) Eero Laamanen, Liperin Hiihtoseura, 54.17,  10) Aki Pärnänen, , 56.15,  11) Kari Korolainen, Kuopio, 58.55,  12) Anttoni Korolainen, Kuopio, 58.55,  13) Lauri Laamanen, Liperin Hiihtoseura, 1.00.59,  14) Olli Hakkarainen, , 1.02.11,  15) Juuso Sutinen, , 1.04.03,  16) Jorma Kastegren, , 1.05.48,  17) Markku Multanen, Varkaus, 1.06.40,  18) Janne Hyytiäinen, , 1.07.40,  19) Kaino Kalervo Kähkönen, Pieksämäki, 1.16.17, .
Hurushölkkä Naiset Kilpa
1) Tiina Alhonen, Vaajakosken Kuohu, 43.14,  2) Niina Akgün, Vaajakosken Kuohu, 47.58,  3) Elli Hiltunen, Varkauden Kenttä-Veikot, 50.57, .
Hurushölkkä Naiset Kunto
1) Asta Karjalainen, Rantasalmi, 46.46,  2) Minna Kortelainen, Joroisten Sporttiklubi, 49.09,  3) Sari Matilainen, Joroisten Sporttiklubi, 51.58,  4) Liisa Nokelainen, , 54.31,  5) Nina Lindén, , 55.01,  6) Kirsi Vänttinen, Leppävirran Urheilijat, 55.27,  7) Aino Laamanen, One Way Pro Team, 55.40,  8) Taina Kolari, Joroisten Sporttiklubi, 55.42,  9) Valentina Belkina, Varkauden juoksukoulu, 56.15,  10) Virva Kesti, , 57.29,  11) Minna Koskinen, , 57.39,  12) Pinja Putkonen, , 59.49,  13) Sini Kakkonen, , 1.02.11,  14) Anni Lakanen, , 1.08.06,  15) Päivi Kauhanen, , 1.08.35,  16) Heidi Smolander, , 1.08.35,  17) Susanna Lappalainen, , 1.20.12, .
Puolimaraton Miehet Kilpa
1) Jami Tirkkonen, Triathlon Team AquaTerra / Keiteleen Kunto, 1.15.31,  2) Olli Hiltunen, Varkauden Kenttäveikot, 1.18.44,  3) Pasi Fränti, Joensuun Kataja, 1.25.16,  4) Timo Eronen, Joroisten Urheilijat, 1.25.19,  5) Jonas Tufvesson, Sverige, 1.25.27,  6) Jarkko Juvonen, , 1.30.38,  7) Henri Välilä, , 1.43.13,  8) Marko Eskola, Ironman, 2.02.32, .
Puolimaraton Miehet 40
1) Matti Lehtonen, Vaajakosken Kuohu, 1.20.52,  2) Simo Turunen, Mikkelin Kilpa-Veikot, MikkKV, 1.22.00,  3) Timo Kokkonen, Koidulan Veto, 1.22.24,  4) Tuomo Hirvonen, Suonenjoki, 1.25.29,  5) Jouni Miettinen, Kuntokonnat, 1.25.46,  6) Seppo Puttonen, Jyväskylän Kenttäurheilijat, 1.26.28,  7) Veli-Pekka Ronkainen, Rauhalahti Road Runners, RRR, 1.30.12,  8) Timo Immonen, Joroisten Urheilijat, 1.33.53,  9) Pekka Reijonen, Tunnilian Lento, 1.39.16,  10) Marko Kokkonen, Helsinki, 1.57.43,  11) Jari Piiparinen, LepU, 2.20.34, .
Puolimaraton Miehet 50
1) Kari Lehkonen, Mikkelin Kilpa-Veikot, 1.22.39,  2) Petri Pentikäinen, HIppoksen Maratonkerho, 1.30.41,  3) Timo Ahonen, , 1.36.19,  4) Kai Kräkin, Efora Varkaus, 1.36.27,  5) Pekka Väisänen, RRR, 1.38.15,  6) Sakari Saukkonen, JYPS, 1.39.28,  7) Seppo Veid, laukaan urheilijat, 1.40.10,  8) Paavo Purmonen, K. Tervo Oy, 1.41.49,  9) Jukka Pieviläinen, Kuopio, 1.42.12,  10) Olavi Salo, NunnaUuni Oy, 1.42.15,  11) Juhani Kärkkäinen, Polvijärven Vauhti, 1.44.49,  12) Timo Räsänen, Avant Endurance Team, 1.47.58,  13) Heikki Ranta, Yksityinen, 2.21.20, .
Puolimaraton Miehet Kunto
1) Sami Karejoki, MikkKV, 1.25.56,  2) Jouni Karppi, RRR, 1.27.05,  3) Pauli Kaipainen, , 1.30.25,  4) Jarkko Pakarinen, Joroisten Sporttiklubi, 1.30.30,  5) Teemu Auvinen, , 1.33.34,  6) Jukka Vartiainen, RRR, 1.33.51,  7) Ari Kinnunen, , 1.33.58,  8) Toni Vainikainen, , 1.38.36,  9) Antti Sivonen, , 1.39.15,  10) Jussi Männikkö, Joroisten Sporttiklubi, 1.39.53,  11) Jukka Hujanen, , 1.40.40,  12) Tuomo Martikainen, Rautia Varkaus, 1.47.52,  13) Jaakko Palkispää, Joroisten Sporttiklubi, 1.48.48,  14) Sauli Nenonen, , 1.53.40,  15) Arttu Lehtomäki, , 1.55.21,  16) Mika Norrman, Leppävirta, 1.57.13,  17) Olli Väisänen, , 1.57.49,  18) Vesa Korhonen, , 1.59.20,  19) Kari Kantola, Sulkavan Tervakeuhkot, 1.59.55,  20) Pasi Minkkinen, , 1.59.56,  21) Juho Koskinen, , 2.03.21,  22) Ensio Immonen, Leppävirta, 2.04.31,  23) Juha Jokinen, , 2.08.37,  24) Juuso Kokkonen, Helsinki, 2.11.21,  25) Viljam Ahola, , 2.11.31, .
Puolimaraton Miehet  60
1) Marrku Paukkonen, Leppävirran Urheilijat, 1.26.31,  2) Hannu. Kauppinen, Rauhalahti Road Runners, 1.28.13,  3) Tenho Isola, Rauhalahti Road Runners, 1.46.39,  4) Harri Koponen, , 1.49.11,  5) Matti Siltanen, Rauhalahti Road Runners, 1.49.25,  6) Timo Lehtinen, Valtra, 1.53.08,  7) Kari Rönkkö, RRR, 1.54.29,  8) Pekka Leskinen, Kangasniemi, 2.01.20,  9) Erkki Laine, , 2.20.54, .
Puolimaraton Naiset Kilpa
1) Maria Hyyppä, Jyväskylän Kenttäurheilijat, 1.27.07,  2) Riikka Kilpeläinen, Varkauden Kenttä-Veikot, 1.30.44,  3) Anna-Liina Janhunen, , 1.41.25,  4) Johanna Juutilainen, , 1.41.58,  5) Johanna Lahikainen, , 1.42.01,  6) Kristiina Hankaniemi, Jyväskylä, 1.42.58,  7) Tiina Hyvärinen, Rauhalahti Road Runners, 1.43.15,  8) Kati Puomilahti, Kuopio, 1.50.35,  9) Tuija Linnapuomi, KPK 24/7, 1.58.07,  10) Maria Maunumaa, , 2.00.03, .
Soisalo Walk
1) Riitta Tarvus, Pieksän Latu ry, 1.41.43, .
Puolimaraton Naiset Kunto
1) Essi Sairanen, , 1.44.19,  2) Anna Martikainen, , 1.48.01,  3) Essi Seppänen, Sulkavan Naisvoimistelijat, 1.58.28,  4) Mirva Matikainen, , 1.59.47,  5) Leena Leva, , 1.59.56,  6) Saila Nummi, Heinäveden yleisirheilijat, 2.02.21,  7) Tiina Heinonen, , 2.04.30,  8) Oona Tenhunen, , 2.11.36,  9) Tarja Puukko, , 2.21.17,  10) Saara Kinnunen, Rajan Urheilijat, 2.22.37,  11) Tiina Haavisto, , 2.23.39, .
Puolimaraton Naiset 50
1) Marjo Sairanen, , 1.44.53,  2) Tarja Huikuri-Salo, , 1.49.21,  3) Ritva Viljakainen, Mikkelin Kilpa-Veikot, 1.51.17,  4) Henna Immonen, , 1.52.49,  5) Maire Rönkkö, , 1.54.58,  6) Ritva Suhonen, , 2.00.08,  7) Arja Pietikäinen, , 2.12.00, .
Puolimaraton Naiset 40
1) Paula Pasanen, Hippoksen maratonkerho, 1.47.57,  2) Imke Höfling, KUTU triathlon Kuopio, 1.50.04,  3) Tuija Mähönen, , 1.50.40,  4) Greta Malkki, Kunnon Kyökki Oy, 2.00.14,  5) Kirsi Piiparinen, Kunnon Kyökki Oy, 2.04.51, .
Puolimaraton Naiset 60
1) Elina Lyytikäinen, , 1.49.58,  2) Helena Pesonen, Juoksukoulu Varkaus, 2.24.32, .
 

 

Varkaus Puolikas 7.6.2014

Tulokset:

10.5km Kilpasarja Miehet  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Lauri-Aleksi Laitinen Maavesi 00:39:20
2 Tero Korhonen Mikkelin Kilpa-Veikot 00:40:11
3 Janne Kekäläinen Peaperi Osasto 55 00:40:53
4 Jussi Pietikäinen Kontiolahti 00:41:56
5 Ari Surkka Vaajakosken Kuohu 00:42:12
6 Aku Heiskanen Jäppilän Urheilijat 00:42:45
7 Iiro Surkka Jyväskylän Kenttäurheilijat 00:44:28

10.5km Kuntosarja Naiset  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Mirja Lappalainen Hammaslahti 00:52:42
2 Tuija Mähönen Iisalmen Visa 00:53:27
3 Merja Valkonen Team Valkonen 00:53:51
4 Sanna Miettunen Mikkeli 00:58:37
5 Minna Koskinen Varkauden Maratonkoulu 01:01:31
6 Marita Hyttinen Varkaus 01:01:31
7 Leena Huupponen Team Squeezy 01:02:41
8 Helena Pesonen Varkauden Maratonkoulu 01:08:06
9 Satu Reisko  01:16:14
10 Johanna Aali  01:23:51
11 Mari Jonninen Joroisten Sporttiklubi 01:23:51


10.5km Kuntosarja Miehet  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Timo Kokkonen Koidulan Veto 00:41:03
2 Heikki Puurtinen Savonlinnan Jyry 00:43:15
3 Jouni Karppi Rauhalahti Road Runners 00:44:17
4 Timo Immonen Joroisten Sporttiklubi 00:44:37
5 Timo Lehtola Kuopio 00:45:20
6 Jouko Laitinen Maavesi 00:46:44
7 Jere Jäntti Kuopion Reipas 00:47:53
8 Aki Vilen Mikkelin Taekwondo 00:49:19
9 Miika Tynkkynen  00:49:55
10 Martti Semi Leppävirran Urheilijat 00:51:38
11 Matti Suihkonen Rauhalahti Road Runners 00:51:52
12 Tommi Liipo Laukaa 01:02:12
13 Arto Kivistö Petäjävesi 01:08:47
14 Matias Sutinen Varkauden maratonkoulu 01:12:28
15 Kaino Kalervo Kähkönen Pieksämäki 01:16:30

10.5km Kilpasarja Naiset  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Aiki Salumäe Untamon Urheilu (Kuopio) 00:44:48
2 Pauliina Pietikäinen Kontiolahti 00:46:20
3 Heidi Hyvärinen KUTU Triathlon 00:47:26
4 Elli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 00:48:28

10.5km Kickbike Naiset  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Kirsi Käyhty Kainpo 00:25:32


10.5km Kickbike Miehet  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Kai Immonen Kainpo 00:21:50
2 Markku Levänen Savon Dynamo ry 00:22:16
3 Mika Jääskeläinen Team Kickbike Lohja 00:23:39
4 Matti Pesälä Kortelan Ryhti 00:25:55
5 Joonas Levänen Savon Dynamo ry 00:29:30
6 Kaapo Levänen Savon Dynamo ry 00:32:02

   

21.1km Miehet 60  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Toivo Penttinen Joensuun Kataja 01:36:30
2 Veijo Rönkkö Mäntylahden Veto 01:42:49
3 Raimo Simanainen Juuan urheilijat 01:47:09
4 Timo Lehtinen Valtra 01:51:16
5 Tenho Isola Rauhalahti Road Runners 01:52:02
6 Matti Siltanen Rauhalahti Road Runners 01:56:43
7 Harri Koponen Kuvansi 01:59:18
8 Esa Tolvanen Varkaus 01:59:50
9 Markku Laurikainen LUM 02:01:26
10 Leevi Pajunen Kalvitsan Urheilijat 02:02:56



21.1km Miehet 40  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Jami Tirkkonen TT Aqua Terra 01:16:57
2 Jouni Miettinen Kuntokonnat 01:28:17
3 Veli-Matti Korhonen Eno 01:29:22
4 Markku Savolainen Varkauden Kenttä-Veikot 01:30:29
5 MIka Nuortio TekU-Kajaani 01:31:13
6 Seppo Puttonen Jyväskylän Kenttäurheilijat 01:32:23
7 Tero Haikonen Jyväskylä 01:35:17
8 Pekka Reijonen Tunnilan Lento 01:44:02
9 Jari Heikkinen Tieto-Jarkka Oy 01:44:56
10 Matti Hynninen Varkaus 01:47:15
11 Reima Härkönen Savonlinnan Taidelukio 01:47:29
12 Marko Luostarinen Joroisten Sporttiklubi 01:56:20
13 Petri Vilen Kuopio 01:56:23
14 Eero Rutsalainen Rauhalahti Road Runners 01:57:58
15 Kari Korolainen Kuopio 02:00:04
16 Sami Hänninen Varkaus 02:08:09

21.1km Miehet 50  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Markku Lappi Rantasalmi 01:37:50
2 Unto Juutinen Rauhalahti Road Runners 01:39:30
3 Timo Ahonen  01:42:37
4 Timo Räsänen Varkaus 01:49:45
5 Seppo Veid Laukaan Urheilijat 01:50:30

21.1km Kilpasarja Miehet  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Arttu Kärkiö Keiteleen Kunto 01:19:54
2 Risto Mägi Untamon Urheilu 01:22:18
3 Olli Hiltunen Varkauden Kenttä-Veikot 01:25:23
4 Keijo Pellikka Joensuun Kataja 01:32:08
5 Timo Tuovinen Joroisten Sporttiklubi 01:34:41
6 Marko Vapa Rovaniemen Roadrunners 01:35:57
7 Jonas Tufvesson Sweden 01:39:02
8 Mika Lamberg Joensuu  01:39:25
9 Erno Toroi  01:39:45
10 Philippe Lecterc Rockwood, Canada 01:46:05
11 Tuomo Martikainen Rautia Varkaus 01:46:34
12 Matteo Aielli Kutu triathlon 01:50:19
13 Jaakko Stenius Rauhalahti Road Runners 01:57:13
14 Marko Eskola Scorpion Bikes 02:23:26

21.1km Kuntosarja Miehet  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Olli Jäntti Kuopio 01:30:41
2 Jarkko Pakarinen Joroisten Sporttiklubi 01:33:34
3 Sami Vuori Kuopio 01:40:56
4 Tommi Myyryläinen  01:44:38
5 Tuomas Siikanen Jäppilä 01:48:33
6 Pasi Haukimäki  01:52:46
7 Tapio Aalto  01:56:21
8 Mika Norrman Leppävirta 02:04:52
9 Jussi Pellikka  02:04:56
10 Jari Torvinen Varkaus 02:05:35
11 Tuomo Kohvakka  02:07:41
12 Juho Koskinen  02:09:03
13 Jyri Montonen  02:17:12
14 Juha Rantanen Varkaus 02:17:42
15 Tatu Ruoho  02:24:59
16 Joonas Piironen  02:34:07


21.1km Naiset 50  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Ritva Ylitervo TT Aqua Terra 01:57:32
2 Elina Laitinen Rauhalahti Road Runners 02:00:42
3 Ritva Suhonen 1961 02:02:46

21.1km Kilpasarja Naiset  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Minna Kaulamo Hyvä Olo Minna 01:44:58
2 Hanne Kinnunen  01:54:04
3 Jenni Judin Rockwood, Canada 02:00:04
4 Laura Silvennoinen SaRi 02:05:34
5 Hertta Karppola Lakiasiaintoimisto Majakka 02:06:10
6 Salla Ulvi  02:08:57
7 Anne-Mari Karvonen  02:14:33



21.1km Kuntosarja Naiset  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Lotta Lumiala Siilinjärvi 01:37:50
2 Johanna Juutilainen  01:49:16
3 Anna Martikainen  01:50:52
4 Terhi Korhonen  01:51:17
5 Asta Karjalainen  02:01:24
6 Teija Ihalainen  02:02:21
7 Marjukka Thure Laukaa 02:04:03
8 Anni  Torvinen Varkaus 02:05:46
9 Maaret Pulliainen  02:08:57
10 Tanja Haka Jyväskylä 02:12:47
11 Hanna-Reetta Viirret-Ruoho  02:18:12
12 Tiina Heinonen Pieksämäki 02:19:50
13 Tarja Puukko Joensuu 02:25:15
14 Mervi Juuti  02:25:26
15 Katja Komu Iisalmen Visa 02:25:28

21.1km Naiset 40  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Mari Kotivuori Team Squeezy 01:52:39
2 Tuula Martiskainen Polvijärven Vauhti 01:55:10
3 Elke Nykänen Andritz Oy 01:56:37
4 Sari Matilainen Joroisten Sporttiklubi 01:56:55
5 Elisa Dahlqvist  01:57:52
6 Iina Kylmälä Rauhalahti Road Runners 02:02:07
  

21.1km Naiset 60  
   
Sija Nimi Seura Tulos
1 Aila Korhonen Oulun NMKY 01:54:41

 

Soisalo Strong 7.- 8.6.2014  
 

Tulokset:

21.1km Soisalo Strong Naiset  
Extreme City Run 8.6.2014

Sija Nimi Seura Tulos
1 Lotta Lumiala Siilinjärvi 01:55:23
2 Johanna Juutilainen  02:03:23
3 Laura Silvennoinen SaRi 02:28:41
4 Teija Ihalainen  02:29:46

21.1km Soisalo Strong Miehet  
Extreme City Run 8.6.2014

Sija Nimi Seura Tulos
1 Arttu Kärkiö Keiteleen Kunto 01:38:51
2 Marko Vapa Rovaniemi Roadrunners 01:44:27
3 Matti Hynninen Varkaus 02:22:04

Soisalo Strong Yhteiskilpailu 7-8.6.2014     
       
Naiset      
       
Sija Nimi Seura Tulos (la) Pist. (la) Tulos (su) Pist. (su) Yht.
1 Lotta Lumiala Siilinjärvi 01:37:50 1000 01:55:23 1000 2000
2 Johanna Juutilainen  01:49:16 900 02:03:23 900 1800
3 Teija Ihalainen  02:02:21 850 02:29:46 800 1650
4 Laura Silvennoinen SaRi 02:05:34 800 02:28:41 850 1650
       
Miehet      
       
Sija Nimi Seura Tulos (la) Pist. (la) Tulos (su) Pist. (su) Yht.
1 Arttu Kärkiö Keiteleen Kunto 01:19:54 1000 01:38:51 1000 2000
2 Marko Vapa Rovaniemen Roadrunners 01:35:57 900 01:44:27 900 1800
3 Matti Hynninen Varkaus 01:47:15 850 02:22:04 850 1700

 

 

Varkaus Puolikas 18.5.2013

SijNimiSeuraAika
    
 Hurushölkkä 10,5 km Miehet  
    
1.Aku HeiskanenJäppilän Urheilijat 40.31
2.Ari SurkkaVaajakosken Kuohu 41.00
3.Timo KokkonenKoidulan Veto 41.06
4.Niko KilpeläinenMikkelin Snooker Club 42.15
5.Pertti TuomainenLEPU 43.29
6.Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat 45.34
7.Juuso KolariVarkauden Kenttä-Veikot 45.34
8.Kaino Kalervo KähkönenPieksämäki 1.11.47
    
 Hurushölkkä 10,5 km Naiset  
    
1.Taina KolariJoroisten Sporttiklubi 54.03
2.Merja KorhonenRauhalahti Road Runners 1.21.37
    
 Hurushölkkä 10,5 km kuntosarja Miehet 
    
1.Heikki PuurtinenSavonlinnan Jyry 42.13
2.Jouni KarppiRauhalahti Road Runners 42.33
3.Timo ImmonenJoroisten Sporttiklubi 43.20
4.Eki KaulamoJoroisten Sporttiklubi 47.15
5.Toni Kainulainen  48.54
6.Matti SuihkonenRauhalahti Road Runners 50.24
7.Hannu NatunenLeppävirta 54.02
8.Tero LeikasLaajasalon Voima / Helsinki 54.20
9.Jani NikkanenVarkaus 1.00.53
10.Arvo MuhonenSavonlinnan Riento 1.44.29
    
 Hurushölkkä 10,5 km kuntosarja Naiset 
    
1.Sari MatilainenJoroisten Sporttiklubi 52.03
2.Santra SädeKontiolahti 52.30
3.Merja ValkonenVarkaus 53.23
4.Elli HiltunenVarkauden Kenttä-Veikot 55.46
5.Ada HeikkiläLappeenranta 57.51
6.Valentina BelkinaVarkauden Maratonkoulu 57.57
7.Sari NenonenPieksämäki 59.07
8.Marika HeiskanenEspoo 59.59
9.Hannele HeikkiläLappeenrannan Urheilu-Miehet 1.00.37
10.Vilja HautamaaVarkauden Kenttä-Veikot 1.02.58
11.Niina OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot 1.02.58
12.Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot 1.02.58
13.Anne Leikas  1.03.24
14.Sari KiiraVarkaus 1.04.49
15.Anni KolariJyväskylä/Varkaus 1.06.33
16.Merja VihantoVarkauden Maratonkoulu 1.10.15
17.Sari KärkkäinenPieksämäki 1.10.16
18.Sari RonkainenVarkaus 1.12.17
19.Aino Aho-InkinenVarkaus 1.12.17
20.Marika HuttunenVarkaus 1.15.31
21.Irma HeikkiläVarkauden Naisvoimistelijat 1.27.58
    
    
    
 Hurushölkkä 10,5 km kuntosarja Miehet KB 
    
1.Markku LevänenSavon Dynamo ry, Varkaus 22.48
2.Matti PesäläKortelan Ryhti 25.41
3.Joonas LevänenSavon Dynamo ry, Varkaus 28.22
    
 Hurushölkkä 10,5 km kuntosarja Naiset KB 
    
1.Maarit Raatikainen  25.35
2.Auli SuomalainenMultian Jyske 32.02
    
 Puolimaraton kuntosarja Miehet  
    
1.Henri JunnikkalaVarkaus 1.27.24
2.Janne MyyryläinenMikkeli 1.29.05
3.Mikko ParkkinenSavonlinna 1.31.42
4.Tommi MyyryläinenSavonlinna 1.35.01
5.Ari HölsäSulkava 1.38.08
6.Jarkko PakarinenJoroisten Sporttiklubi 1.38.33
7.Mika HeinonenLeppävesi 1.39.44
8.Ondrej SedivyJyväskylä 1.39.59
9.Mikko PuputtiHämeenlinna 1.40.45
10.Jouko VoutilainenJuvan Urheilijat 1.43.12
11.Eero LuostarinenHeinävesi 1.47.19
12.Tapio AaltoSiilinjärvi 1.49.02
13.Markus MäkinenMölnlycke 1.49.10
14.Marko EskolaScorpion Bikes 1.49.59
15.Antti AuvinenLeppävirta 1.50.38
16.Sami KontturiVarkaus 1.55.10
17.Jari PiiparinenLEPU 1.57.28
18.Antti-Ville KolariJoroisten Sporttiklubi 1.57.29
19.Lasse HuuskonenVarkaus 2.00.58
20.Teemu RautioKuopio 2.01.33
21.Juho KoskinenRautalampi 2.20.15
22.Kari KauppinenMikkeli 2.24.28
23.Ville NykänenVarkaus 3.15.45
    
 Puolimaraton kuntosarja Naiset  
    
1.Heidi HokkanenLaukaa 1.44.10
2.Heidi ImmonenVarkauden Maratonkoulu 1.46.00
3.Tarja Huikuri-SaloJoensuu 1.52.08
4.Päivi SutinenTT Aquaterra 1.53.03
5.Ritva Suhonen  2.00.35
6.Heli LoukusaVarkauden Maratonkoulu 2.04.59
7.Riitta HalonenMikkeli 2.07.07
8.Teija IhalainenVarkaus 2.07.50
9.Kati SolmuJoroinen 2.07.50
10.Sanna-Kaisa RautioKuopio 2.12.58
11.Katariina VepsäläinenSuolahti 2.23.42
12.Päivi TiivaTahdonvoiman Timpani 2.23.43
13.Mirja KoivistoinenKuopio 2.23.47
14.Hanna ÖstmanVarkauden Maratonkoulu 2.27.19
15.Merja HuostilaVarkauden Maratonkoulu 2.40.29
    
 Puolimaraton M40  
    
1.Jukka ParttiLaukaa 1.31.45
2.Ari KuvajaEfora Oy 1.33.41
3.Mika PitkänenTT Aquaterra 1.35.34
4.Tapio MalkkiLepu 1.36.32
5.Tero HeimonenKUTU triathlon 1.37.05
6.Mikko PoraliTT Aquaterra 1.38.01
7.Esu-Pekka RämänenSU-41 1.39.51
8.Janne VenäläinenKielotien pyrähys 1.49.51
    
 Puolimaraton M50  
    
1.Ilkka KarvonenJoroisten Sporttiklubi 1.35.52
2.Eero StrandmanKuopio 1.36.51
3.Pekka VäisänenRauhalahti Road Runners 1.41.30
4.Tapio RummukainenVarkauden Maratonkoulu 1.44.25
5.Kyösti JormanainenSavonlinna 1.45.17
6.Veikko NurmiHelsingin Jyry 1.49.27
7.Jouni TervashonkaKangasniemi 1.50.01
8.Timo LehtinenLaukaa 1.51.17
9.Martti SemiVarkaus 1.51.41
10.Reijo SaavalainenOtava 1.56.55
    
 Puolimaraton M60  
    
1.Markku PaukkonenLEPU 1.26.07
2.Markku LintunenPakilan Visa 1.35.39
3.Harri KoponenKuvansi 1.48.33
    
 Puolimaraton Miehet  
    
1.Ari-Pekka KaivosaariRoad Runners Joensuu 1.16.26
2.Juha VartiainenOriveden Ponnistus 1.24.51
3.Pasi HynninenRantasalmen Urheilijat 1.26.57
4.Janne JokinenVarkaus 1.29.35
5.Risto MäkiKuopio 1.30.48
6.Ville VepsäläinenKuopio 1.36.30
7.Timo TuovinenJoroisten Sporttiklubi 1.36.53
8.Mikko KarvinenFC Köyhät 1.45.36
9.Mika HeiskanenVarkaus 1.52.23
10.Ville VenäläinenSaarijärven Ramppi 1.56.05
11.Matias SutinenVarkauden Maratonkoulu 2.21.16
    
 Puolimaraton N40  
    
1.Mari KotivuoriTeam Squeezy Finland 1.42.07
2.Satu ParkkinenJuvan Urheilijat 1.43.11
3.Greta MalkkiLeppävirran Urheilijat 1.43.38
4.Satu HölsäSulkavan Naisvoimistelijat 1.43.49
5.Tuija MähönenIisalmen Visa 1.45.16
6.Anne YlinenEspoon Tapiot 1.48.50
7.Minna PoraliKuopio 1.56.31
8.Tarja MiettinenRauhalahti Road Runners 1.57.02
9.Anu MoilanenLaukaa 2.01.01
10.Eija HalonenVarkaus 2.14.26
    
 Puolimaraton N50  
    
1.Suvi SaaliSulkavan Urheilijat -41 1.42.30
2.Marjatta RäsänenRauhalahti Road Runners 1.59.45
3.Tuula IssakainenJuva 2.39.25
4.Anne MarjoJuva 2.39.29
    
 Puolimaraton N60  
    
1.Marja-Liisa HyötyläinenLEPU 2.05.28
2.Marja-Terttu AirasVarkauden Kenttä-Veikot 2.14.08
    
 Puolimaraton Naiset  
    
1.Riikka KilpeläinenVarkauden Kenttä-Veikot 1.28.16
2.Anniina VäisänenVarkaus 1.43.21
3.Sanna WinterRauhalahti Road Runners 1.49.08
4.Nora SaloJoroinen 1.54.33
5.Saila NummiHeinävesi 2.01.33
6.Malla AmbrusinPieksämäki 2.05.21
7.Terhi HeiskanenVarkaus 2.36.34
    
 Maraton 42,2 km Miehet  
    
    
 Maraton 42,2 km Naiset  
    
1.Hanne KinnunenKarjalan uimarit 69 Triatlon4.13.23
    
    
 Maraton 42,2 km kuntosarja Miehet 
    
1.Jarmo JuntunenJyväskylä 4.03.26
2.Jaakko PalkispääJoroisten Sporttiklubi4.13.24
3.Jouni RanzHämeenlinna4.22.02
    
 Maraton 42,2 km kuntosarja Naiset 
    
1.Hannele HokkanenNärsäkkälän Nopsa 3.43.44
    
 Maraton 42,2 km M 40  
    
1.Kimmo PulkkinenMikkeli 3.09.56
2.Jari TurunenNunnauuni Oy 3.28.03
3.Matti HynninenVarkaus 3.57.57
    
 Maraton 42,2 km N 40  
    
1.Elina FredrikssonÄänekoski 3.59.27
2.Tuula MartiskainenPolvijärven Vauhti 4.00.22
    
 Maraton 42,2 km M 50  
    
1.Harri NissinenSavonlinna 3.36.21
2.Olavi SaloNunnauuni Oy 3.53.27
3.Jukka KinnunenLeppävirta4.32.22
    
 Maraton 42,2 km N 50  
    
1.Helena KinnunenLeppävirta 4.11.59
    
 Maraton 42,2 km M 60  
    
1.Seppo KomulainenSukeva 3.44.55
2.Väinö LappalainenIisalmen Visa4.54.10
3.Erkki LaineVarkaus5.14.16

 

Varkaus Puolikas, Hurushölkkä 28.4.2012

 

Hurushölkkä

 

Hurushölkkä Kuntosarja M

1) 44 Jouni Karppi Rauhalahti Road Runners 45.53

2) 45 Jukka Konttinen Kostonsoutajat 49.15

3) 48 Markku Tuhkanen Leppävirran Urheilijat 49.44

4) 43 Jarkko Pakarinen Joroisten Sporttiklubi 50.01

5) 47 Kalle-Antti Mikkonen Hiuspuoti Mikkonen 50.35

6) 41 Eki Kaulamo VRT 51.29

7) 42 Jari Pekka Savolainen Rauhalahti Road Runners 53.21

8) 51 Niko Holmström Varkaus 57.09

9) 50 Martti Semi Varkaus 58.30

10) 52 Raimo Soininen 1.00.22

11) 46 Kaino Kalervo Kähkönen Pieksämäki 1.17.59

 

Hurushölkkä Kuntosarja N

1) 76 Riitta Rainio Helsinki 56.04

2) 71 Aino Laamanen Leppävirran Viri 1.01.19

3) 72 Anita Turkki Mikkeli 1.02.41

4) 77 Jaana Liukko Varkaus 1.05.41

5) 73 Katariina Torvinen Maratonkoulu Varkaus 1.06.26

6) 75 Tiina Dyster Mikkeli 1.09.35

7) 74 Merja Korhonen Rauhalahti Road Runners 1.30.59

 

Hurushölkkä M

1) 2 Ari Surkka Vaajakosken Kuohu 41.27

2) 10 Juha Hytönen VarkKv 42.23

3) 5 Heikki Puurtinen Savonlinnan Jyry 44.13

4) 6 Pertti Tuomainen Leppävirran Urheilijat 47.08

5) 7 Xavier Albacete Etelä-Kuopion Ilves 48.12

6) 1 Iiro Surkka Vaajakosken Kuohu 51.08

7) 8 Marko Mustonen Etelä-Kuopion Ilves 51.52

8) 4 Kari Rönkkö Rauhalahti Road Runners 58.10

 

Hurushölkkä N

1) 25 Lotta Suikki Juvan Urheilijat 43.20

2) 26 Maria Miettinen Leppävirran Viri 46.22

3) 22 Aiki Salumäe Untamon Urheilu 48.53

4) 23 Sari Matilainen Joroisten Urheilijat 55.38

5) 21 Queenie Qiu Hong Kong 57.58

6) 27 Marjatta Räsänen Rauhalahti Road Runners 1.03.31

 

Kickbike

1) 265 Markku Levänen Savon Dynamo 45.12

2) 270 Samu Miettinen Varkauden Urheilijat 49.22

3) 266 Matti Pesälä Kortelan Ryhti, Rauma Kickbike 49.30

 

Varkaus Puolikas

 

Puolimaraton M Kuntosarja

1) 278 Seppo Tuomainen Pieksämäki 1.29.45

2) 247 Juha Tuononen Rauhalahti Road Runners 1.30.45

3) 239 Mikko Parkkinen Savonlinna 1.35.19

4) 253 Matti Hynninen Varkaus 1.35.35

5) 245 Jari Räsänen Siipo 1.37.45

6) 243 Timo Immonen Joroisten Sporttiklubi 1.38.43

7) 249 Jussi Männikkö Joroisten Sporttiklubi 1.43.32

8) 272 Jussi Kiira Varkaus 1.44.28

9) 241 Pasi Putkonen Mikkeli 1.44.57

10) 279 Niko Kilpeläinen 1.45.26

11) 280 Erkki Tanskanen 1.46.15

12) 255 Mikko Karvinen FC Köyhät 1.52.04

13) 242 Seppo Matikainen Kuvansi 1.54.17

14) 248 Jukka Kuosmanen Scorpion Bikes Ltd 1.56.36

15) 252 Marko Luostarinen Enson Pallo Varkaus 1.57.02

16) 246 Tuomo Komulainen Rauhalahti Road Runners 1.57.57

17) 251 Marko Eskola Scorpion Bikes Ltd 2.03.29

18) 240 Osmo Häyrinen Rauhalahti Road Runners 2.05.11

19) 268 Jaakko Palkispää Joroisten Sporttiklubi 2.10.28

20) 244 Erkki Laine Varkaus 2.14.17

 

Puolimaraton M40

1) 276 Markku Savolainen VarkKV 1.24.36

2) 213 Kari Hänninen Juvan Urheilijat 1.25.24

3) 214 Matti Lampio Hippoksen maratonkerho 1.26.15

4) 274 Jari Haring Rauhalahti Road Runners 1.32.47

5) 212 Jukka Pulkkinen Rauhalahti Road Runners 1.40.58

6) 215 Mika Immonen Joroisten Sporttiklubi 1.44.27

7) 211 Jukka Huumonen Kuopio 1.49.18

 

Puolimaraton M50

1) 275 Kimmo Laukkanen Kuopion Riento 1.20.00

2) 219 Jukka Patrakka Rauhalahti Road Runners 1.24.33

3) 218 Juhani Kärkkäinen Rääkkylän Kisa-Veikot 1.30.40

4) 220 Kari Kinnunen Kuntokonnat 1.31.56

5) 222 Timo Dyster Mikkelin soutajat 1.32.03

6) 271 Pekka Väisänen Rauhalahti Road Runners 1.32.47

7) 221 Timo Ahonen Siilinjärvi 1.36.09

8) 223 Timo Pietilä Joutsa 1.47.04

9) 217 Juha Poutanen Rauhalahti Road Runners 1.47.28

10) 216 Hannu Keinänen Rauhalahti Road Runners 1.49.02

11) 224 Veijo Tolonen Rauhalahti Road Runners 1.54.05

 

Puolimaraton M60

1) 225 Markku Paukkonen Leppävirran Urheilijat 1.27.32

2) 261 Veijo Rönkkö Mäntylahden Veto 1.43.10

3) 269 Matti Särkkä Varkaus 1.44.07

4) 226 Tenho Isola Rauhalahti Road Runners 1.44.38

 

Puolimaraton Miehet

1) 200 Arttu Kärkiö Kuopio 1.17.12

2) 203 Olli Hiltunen VarkKV 1.25.02

3) 207 Toni Pikkarainen Kuntokonnat 1.26.50

4) 202 Mika Pitkänen TTAquaTerra 1.31.13

5) 281 Pasi Fränti Joensuun Kataja 1.31.45

6) 206 Timo Tuovinen Joroisten Sporttiklubi 1.33.29

7) 205 Sami Karejoki Mikkeli 1.34.13

8) 201 Juho Himanen Ristiina 1.35.57

9) 204 Pasi Hynninen Rantasalmi 1.49.17

10) 277 Teuvo Pöntynen Rautalammin Urheilijat 2.09.54

 

Puolimaraton N Kuntosarja

1) 262 Suvi Eskola Rauhalahti Road Runners 1.54.15

2) 257 Anni Hartikainen Rauhalahti Road Runners 1.59.17

3) 258 Mari Kokkonen Rauhalahti Road Runners 1.59.35

4) 260 Mirkka Koponen Rauhalahti Road Runners 2.12.17

5) 267 Katja Häkkinen Joroisten Sporttiklubi 2.12.24

6) 256 Anne Jetsonen Viinijärvi 2.16.22

7) 259 Mar-Leena Jolkkonen Etelä-Leppävirran Kiipperä 2.33.26

 

Puolimaraton N40

1) 228 Elina Laitinen Rauhalahti Road Runners 1.46.39

2) 231 Niina Savolainen Rauhalahti Road Runners 1.50.15

3) 227 Eerika Skarp Kuopio 1.50.16

4) 232 Tarja Miettinen Rauhalahti Road Runners 1.54.09

5) 233 Tuija Mähönen Iisalmen Visa 1.54.13

6) 229 Johanna Lamminaho Vuorelan Kunto 1.58.51

7) 230 Kirsi Markkanen Leppävirran Urheilijat 2.09.34

 

Puolimaraton Naiset

1) 208 Anniina Väisänen Lapinlahti 1.49.15

2) 209 Anu Räisänen Team Donna Agile 2.07.26

3) 210 Piia Kajasviita Rauhalahti Road Runners 2.12.12

 

Puolimaraton N50

1) 237 Ritva Ylitervo Rauhalahti Road Runners 1.44.28

2) 235 Maire Rönkkö Rauhalahti Road Runners 1.52.09

3) 234 Heta Nykänen Rauhalahti Road Runners 2.27.52

 

Puolimaraton N60

1) 238 Marja-Liisa Hyötyläinen Leppävirran Urheilijat 1.57.55

2) 273 Raija Vauhkonen Haukivuoren Kisailijat 2.10.00

3) 264 Auli Suomalainen Multian Jyske 2.19.48

 

VarkKV Varkaus Puolikas 17.4.2011

 
    
Sij)NimiSeuraTulos
    
 Hurushölkkä M  
    
1)Ari SurkkaVaajakosken Kuohu 41.08
2)Matti AhonenKuopion Hiihtäjät 45.43
3)Jukka Konttinen Koston Soutajat 46.39
4)Jouni KarppiRauhalahti Road Runners 47.37
5)Pertti TuomainenLeppävirran Urheilijat 48.24
6)Kari RönkköRauhalahti Road Runners 52.01
    
 Hurushölkkä N  
    
1)Maria MiettinenLeppävirran Viri 51.13
2)Eveliina KauppinenSuonenjoen Vasama 51.40
3)Sirpa LintunenRauhalahti Road Runners 53.07
4)Mirja LappalainenHammaslahti 53.19
5)Salla RiikonenJämsänkosken Ilves 57.34
6)Kristiina HalonenRauhalahti Road Runners 1.00.27
7)Emma KostamoSavon Suunta 1.01.01
8)Anni HartikainenRauhalahti Road Runners 1.01.28
    
 Hurushölkkä Kuntosarja M  
    
1)Ari KuvajaVarkauden Kenttä-Veikot 46.29
2)Sami MalmbergMaaninka 46.54
3)Ossi SippuKuntokonnat 47.08
4)Esko KotivuoriSqueezy Team 48.41
5)Ari SuopeltoKuopio 50.33
6)Kalle-Antti Mikkonen Hiuspuoti Mikkonen  50.42
7)Kai KräkinVarkaus 50.59
8)Tommi LiipoLaukaa 51.05
9)Kalle Holopainen Varkauden Maratonkoulu 56.16
10)Markku Hyvönen Rasti Pielinen 1.07.48
    
 Hurushölkkä Kuntosarja N  
    
1)Kirsi VänttinenLeppävirran Urheilijat 51.29
2)Sanna ImmonenJoroinen 52.26
3)Johanna HoffrenMaaninka 53.50
4)Marjukka ThureLaukaa 56.22
5)Taina KolariVarkaus 57.06
6)Nora SaloJoroinen 57.47
7)Anne KinnunenVarkaus 58.33
8)Nina HeiskanenKuvansin Kuohu 1.01.00
9)Marita HyttinenVarkauden Maratonkoulu 1.01.21
10)Asta MarkkanenEuropean Batteries 1.03.27
11)Heidi KauhanenVarkaus 1.03.27
12)Irja Lehikoinen Joensuu 1.05.49
13)Pia ElmaciVarkauden Maratonkoulu 1.07.48
    
 Puolimaraton Miehet  
    
1)Antti HyttinenVaajakosken Kuohu 1.20.26
2)Arttu KärkiöKuopio 1.20.29
3)Gharbi SellamiRauhalahti Road Runners 1.21.26
4)Antti JääskeläinenPieksämäki 1.23.39
5)Toni PikkarainenKuntokonnat 1.24.07
6)Jouni MiettinenKuntokonnat 1.25.56
7)Mika PitkänenRauhalahti Road Runners 1.31.19
8)Riiko MielonenVarkaus 1.36.28
9)Timo Tuovinen Hiusfiks 1.36.33
10)Mikko PoraliTT Aquaterra 1.42.03
11)Harri LamminsivuHuhtasuon Hiihto 2000 1.47.02
12)Markku HuupponenNastola 1.55.37
    
 Puolimaraton Naiset  
    
1)Katja HyvärinenRauhanlahti Road Runners  1.32.01
2)Mira MakkonenLiperin Taimi 1.48.47
3)Sari HyttinenJoensuu 1.58.24
4)Iina KylmäläOjapellon Kurvit 1.59.45
5)Päivi RönkköRauhanlahti Road Runners  2.01.45
    
 Puolimaraton M40  
    
1)Matti LehtonenKintaus 1.24.05
2)Kari LehkonenMikkeli 1.28.28
3)Ari-Pekka RäisänenHippoksen Maratonkerho 1.28.46
4)Timo HeinikainenMikkelin Kilpa-Veikot 1.29.14
5)Juha ValtaRauhalahti Road Runners 1.29.27
6)Seppo TuomainenVarkauden Maratonkoulu 1.30.44
7)Reijo TirkkonenLeppävirran Viri 1.30.59
8)Petteri LintunenRauhalahti Road Runners 1.32.48
9)Ismo HirvonenRistiina 1.34.26
10)Petteri HartikainenMaaninka 1.43.43
11)Mikko RönkönharjuSiilinjärvi 1.43.48
12)Markku OinonenMarathon MC 1.43.59
13)Mikko PuustinenHeinävesi 1.46.46
14)Timo HyvärinenSiilinjärvi 1.50.40
    
    
 Puolimaraton M50  
    
1)Ossi ManninenMäntylahden Veto 1.28.14
2)Reijo HonkanenKorsKe 1.33.09
3)Kari KinnunenKuntokonnat 1.34.16
4)Timo AhonenJännevirta 1.35.01
5)Erkki PartanenEndurance 1.35.48
6)Juhani KärkkäinenRääkkylän Kisa-Veikot 1.37.17
7)Pekka VäisänenRauhalahti Road Runners 1.40.42
8)Kari LievonenRauhalahti Road Runners 1.41.01
9)Pauli HujanenRauhalahti Road Runners 1.42.56
10)Timo LehtinenValtra 1.44.33
11)Juha Leinonen Joensuu 1.46.16
12)Timo Pulkkinen Pohjois-Savon Näkövammaiset 1.52.06
13)Tuomo KomulainenRauhalahti Road Runners 1.54.30
14)Veijo TolonenRauhalahti Road Runners 1.54.31
15)Erkki TillikainenMikkelin Ammattikorkeakoulu 1.56.39
    
 Puolimaraton M60  
    
1)Veijo RönkköMäntylahden Veto 1.42.37
2)Mauri TemiseväJoensuu 1.43.09
3)Tenho IsolaSiilinjärvi 1.44.05
4)Kalevi MikkonenHyvinkää 1.54.04
5)Tuomo LambergLeppävirran Urheilijat 2.11.24
6)Pertti LappalainenVarkauden Maratonkoulu 2.11.32
7)Pekka KandolinHeli Varkaus 3.16.30
    
 Puolimaraton N40  
    
1)Niina SavolainenRauhalahti Road Runners 1.45.37
2)Elina LaitinenRauhalahti Road Runners 1.47.36
3)Tuula MartiskainenLiperin Taimi 1.48.14
4)Johanna RantaVarkauden Maratonkoulu 1.50.10
5)Tarja MiettinenRauhalahti Road Runners 1.53.42
6)Tuija Mähönen Iisalmi 1.55.28
7)Elisa DahlqvistOjapellon Kurvit 1.56.40
8)Kirsi MarkanenKuvansi 1.59.14
9)Greta MalkkiLeppävirran Urheilijat 2.01.00
10)Teija StrandmanKuopio 2.05.29
11)Ulla KekäläinenRauhalahti Road Runners 2.31.40
12)Leila SaramäkiRauhalahti Road Runners 2.31.40
    
 Puolimaraton N50  
1)Ritva YlitervoRauhalahti Road Runners 1.42.49
2)Maire RönkköRauhalahti Road Runners 2.00.42
3)Ritva Hulkkonen-KiljunenVarkauden Maratonkoulu 2.14.20
4)Mirja KoivistoinenRauhalahti Road Runners 2.16.39
5)Merja KorhonenRauhalahti Road Runners 2.37.48
    
 Puolimaraton N60  
    
1)Leena KosonenSavonlinna 1.49.51
2)Marja-Liisa Hyötyläinen Leppävirran Urheilijat 2.20.51
    
 Puolimaraton M Kuntosarja  
    
1)Juha Tuononen Rauhalahti Road Runners 1.32.14
2)Markus KarjulaJyväskylä 1.35.42
3)Ilpo KoponenLeppävirran Viri 1.36.37
4)Olli HimanenCycling El Burro 1.37.15
5)Daniel PakarinenVarkaus 1.38.14
6)Juho HimanenRistiina 1.39.54
7)Erkki TanskanenMikkelin Soutajat 1.44.06
8)Jussi MännikköLeppävirta 1.44.10
9)Simo PulkkinenPunkaharju 1.44.22
10)Harri HuusariKuvansin Kuohu 1.44.48
11)Jukka PulkkinenRauhalahti Road Runners 1.45.08
12)Marko TöyräsKurkimäki 1.49.51
13)Mikko KarvinenVarkauden Maratonkoulu 1.51.44
14)Marko LaitinenRauhalahti Road Runners 1.53.20
15)Marko EskolaWarkaus Marathon 1.53.50
16)Hannu PoutiainenRauhalahti Road Runners 1.55.38
17)Pasi RäsänenOklahoma Athletic Club 1.55.54
18)Mika ImmonenVarkaus 1.57.58
19)Juhani KalsiMikkeli 2.04.12
20)Joonas LitmanenJoensuu 2.04.54
21)Jukka KuosmanenWarkaus Marathon 2.07.27
22)Jaakko PalkispääVarkaus 2.16.20
23)Erkki LaineVarkaus 2.16.21
    
 Puolimaraton N Kuntosarja  
    
1)Reija KoukiLeppävirta 1.47.04
2)Päivi PasanenKuopio 2.05.56
3)Katja HäkkinenVarkaus 2.27.20
4)Jaana HolströmRauhalahti Road Runners 2.31.40
    
 Puolimaraton M Kickbike  
1)Markku LevänenSavon Dynamo ry, Varkaus47.58
2)Matti PesäläKortelan Ryhti50.43
3)Joonas LevänenSavon Dynamo ry, Varkaus58.03

 

Tulokset 2010:

Varkaus Puolikas 2010&Hurushölkkä tulokset 24.04.2010

MKUNTO10, 10,9 km (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Ari Surkka, VaajakKuoh, 41.18, 2) Tommi Liipo, , 44.51, 3) Jukka Konttinen, , 48.18, 4) Matti Mäkinen, , 48.46, 5) Aki Nyyssönen, Varkauden Kenttä-Veikot, 48.52, 6) Jouni Karppi, Rauhalahti Road Runners, 49.12, 7) Markku Tuhkanen, Leppävirran Urheilijat, 49.21, 8) Matti Pesälä, , 50.22, 9) Juha Havukainen, Leppävirran Urheilijat, 50.36, 10) Vesa Kaihola, Mikkelin Hiihtäjät, 50.56, 11) Jarmo Rissanen, , 51.28, 12) Kalle Holopainen, Varkauden Maratonkoulu, 51.33, 13) Ari Hulkkonen, Leppävirran Urheilijat, 52.28, 14) Kari Hynninen, Varkauden Maratonkoulu, 55.15, 15) Martti Semi, VARKAUS, 57.58, 16) Marko Skyttä, , 1.04.58, 17) Esa Kiljunen, , 1.13.19, 18) Kaino Kalervo Kähkönen, Pieksämäki, 1.14.38, .

NKUNTO10, 10,9 km (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Kirsi Vänttinen, Leppävirran Urheilijat, 51.31, 2) Satu Immonen, , 51.36, 3) Salla Riikonen, Jämsänkosken Ilves, 53.22, 4) Päivi Vänttinen, Varkauden Maratonkoulu, 56.11, 5) Katariina Aalto-Lehtelä, Hippoksen maratonkerho, 58.23, 6) Kristiina Halonen, Rauhalahti Road Runners, 1.03.09, 7) Irja Lehikoinen, Joensuu, 1.04.47, 8) Marjukka Thure, , 1.05.01, 9) Marita Hyttinen, Varkauden Maratonkoulu, 1.05.29, 10) Sanna Immonen, Joroinen, 1.06.45, 11) Teija Skyttä, , 1.06.49, 12) Asta Markkanen, , 1.09.02, 13) Mari Kosunen, Koston Sou, 1.09.03, 14) Marika Osmala, , 1.10.35, 15) Sanna Nykänen, , 1.15.44, 16) Sirpa Ryhänen, Varkauden Maratonkoulu, 1.18.00, .

N19, 10,9 km (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Jasmin Korhonen, Varkauden Kenttä-Veikot, 57.10, 2) Aino Laamanen, Warkauden Urheilijat, 1.09.54, .

M19, 10,9 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Juuso Kolari, Varkauden Kenttä-Veikot, 53.05, .

M, 21,1 km (Lähti: 11, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Markku Savolainen, , 1.23.46, 2) Pasi Hynninen, Rantasalmen Urheilijat, 1.28.00, 3) Jouni Miettinen, Kuntokonnat, 1.28.07, 4) Pasi Fränti, Joensuun Kataja, 1.28.58, 5) Tauno Meriläinen, Iin Yritys, 1.29.50, 6) Riiko Mielonen, Koshinkan, 1.35.02, 7) Timo Tuovinen, Parturi-Kampaamo HiusFix/Niina, 1.38.15, 8) Kalle Kotitie, Hiusstudio Indiko, 1.39.57, 9) Jari Nykänen, MklLuistel, 1.40.27, 10) Keijo Pellikka, Jns, 1.42.32, 11) Pasi Haukimäki, , 1.43.28, .

M40, 21,1 km (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Janne Kekäläinen, Keiteleen Kunto, 1.20.09, 2) Jouni Ruokolainen, Nurmeksen Sepot, 1.28.23, 3) Juha-Pekka Sneck, , 1.29.00, 4) Timo Heinikainen, Mikkeli, 1.30.52, 5) Jouni Mäkelä, Rauhalahti Road Runners, 1.32.12, 6) Seppo Tuomainen, Varkauden Maratonkoulu, 1.32.31, 7) Heikki Heinonen, Rauhalahti Road Runners, 1.44.12, 8) Tatu Ruoho, Varkauden Maratonkoulu, 1.53.57, .

M50, 21,1 km (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Timo Makkonen, Polvijärven Urheilijat, 1.30.29, 2) Kari Kinnunen, Kuntokonnat, 1.33.20, 3) Kai Kräkin, Team Sgueezy Finland, 1.36.10, 4) Arvi Kääriäinen, Rauhalahti Road Runners, 1.38.48, 5) Tarmo Kinnunen, Joensuu, 1.42.37, 6) Juha Poutanen, Rauhalahti Road Runners, 1.44.18, 7) Veijo Tolonen, Rauhalahti Road Runners, 1.45.45, 8) Paavo Tarvus, , 1.46.42, 9) Pekka Väisänen, Rauhalahti Road Runners, 1.47.10, 10) Seppo Airaksinen, Rauhalahti Road Runners, 1.48.34, 11) Timo Pulkkinen, Pohjois-Savon Näkövammaiset, 1.48.39, 12) Kari Hietaniemi, Kuopio, 1.51.58, 13) Pertti Pitkänen, Rauhalahti Road Runners, 2.01.17, .

M60, 21,1 km (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Pentti Hämäläinen, Leppävirran Viri, 1.31.20, 2) Veijo Rönkkö, , 1.41.58, 3) Veli-Matti Turunen, Leppävirran Urheilijat, 1.46.04, 4) Aimo Korkalainen, Pielisen kiertäjät, 1.47.43, 5) Kalevi Mikkonen, Hyvinkää, 1.50.03, 6) Tenho Isola, Kolmen Säh, 1.50.38, 7) Pertti Lappalainen, Varkauden Maratonkoulu, 2.08.30, .

MKUNTO, 21,1 km (Lähti: 28, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Antti Jääskeläinen, Pieksämäen Yksinäisyys, 1.30.18, 2) Juha Tuononen, Rauhalahti Road Runners, 1.32.23, 3) Juha Valta, Rauhalahti Road Runners, 1.33.27, 4) Timo Korkalainen, Joensuu, 1.35.18, 5) Kari Junnikkala, , 1.38.15, 6) Jari Räsänen, Siilinjärvi, 1.40.08, 7) Juha Leinonen, Joensuu, 1.41.30, 8) Matti Hynninen, , 1.41.44, 9) Timo Haapalainen, Honeywell, 1.42.28, 10) Marko Eskola, Warkaus Marathon, 1.43.00, 11) Erkki Tanskanen, Mikkelin Soutajat, 1.43.17, 12) Mikko Osmala, , 1.43.25, 13) Jukka Pulkkinen, Rauhalahti Road Runners, 1.43.41, 14) Henri Varis, Joensuu, 1.44.59, 15) Petteri Hartikainen, Maaninka, 1.46.26, 16) Petri Eränen, Leppävirta, 1.46.48, 17) Mikko Karvinen, Varkauden Maratonkoulu, 1.47.03, 18) Timo Pietilä, , 1.48.47, 19) Matti Kakriainen, Mikkelin Soutajat, 1.48.51, 20) Hannu Poutiainen, Rauhalahti Road Runners, 1.54.06, 21) Mika Hokka, , 1.54.29, 22) Osmo Häyrinen, Kuopio, 1.57.36, 23) Veli-Matti Kavilo, , 2.03.13, 24) Hannu-Petteri Härkönen, 2sexy4you, 2.08.43, 25) Erkki Laine, , 2.12.44, 25) Jaakko Palkispää, , 2.12.44, 27) Jouni Uski, , 2.17.48, 28) Pekka Kandolin, , 3.09.14, .

N, 21,1 km (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Minna Nokka-Vanhanen, Kuopio, 1.33.35, 2) Päivi Rönkkö, Rauhalahti Road Runners, 1.56.39, 3) Katri Kotitie, Hiusstudio Indiko, 2.00.27, .

N40, 21,1 km (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Pia Ross, Rauhalahti Road Runners, 1.32.20, 2) Elina Laitinen, Rauhalahti Road Runners, 1.42.14, 3) Tiina Leinonen, , 1.43.37, 4) Niina Savolainen, Rauhalahti Road Runners, 1.44.17, 5) Jaana Pietilä, Hippoksen maratonkerho, 1.45.08, 6) Tuija Mähönen, , 1.45.17, 7) Anne Tuovinen, , 1.47.12, 8) Marjaana Pohjolainen, Rauhalahti Road Runners, 1.47.57, 9) Eija Heinonen, Rauhalahti Road Runners, 1.49.43, 10) Tarja Miettinen, Rauhalahti Road Runners, 1.51.36, 11) Greta Malkki, Joroisten Sporttiklubi, 1.51.54, 12) Paula Pasanen, Hippoksen maratonkerho, 1.52.39, 13) Johanna Ranta, Varkauden Maratonkoulu, 1.53.08, 14) Sari Hänninen, Rauhalahti Road Runners, 2.18.52, 15) Maija Marin, Fc Vanukkaat, 2.26.48, 16) Tiina Aalto, Norppa Dev, 2.33.05, .

N50, 21,1 km (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Ritva Ylitervo, Rauhalahti Road Runners, 1.39.23, 2) Suvi Saali, Sulkavan Urheilijat -41, 1.40.06, 3) Eila Peltokangas-Lommi, Rauhalahti Road Runners, 1.49.43, 4) Marjatta Räsänen, Rauhalahti Road Runners, 1.54.36, 5) Maili Argillander, , 2.05.04, 6) Riitta Heikkonen, Rauhalahti Road Runners, 2.16.20, 7) Sirpa Manninen, Hippoksen maratonkerho, 2.16.54, 8) Merja Korhonen, Rauhalahti Road Runners, 2.18.53, .

N60, 21,1 km (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Leena Kosonen, Mikkelin Kilpaveikot, 1.44.48, .

NKUNTO, 21,1 km (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Elke Nykänen, , 1.55.13, 2) Arja Partanen, , 1.56.21, 3) Marjukka Kakriainen, Mikkelin Soutajat, 2.04.30, 4) Satu Haapalainen, Honeywell, 2.09.11, 5) Erikka Holopainen, Varkauden Maratonkoulu, 2.11.04, 6) Hanna-Reetta Viirret-Ruoho, Varkauden Maratonkoulu, 2.12.05, 7) Ritva Hulkkonen-Kiljunen, Varkauden Maratonkoulu, 2.16.03, 8) Anne Kosunen, Varkauden Maratonkoulu, 2.19.16, .